Välkommen med din ansökan

Jobba hos oss på KCGY

Här kan du se våra lediga tjänster och lämna en spontanansökan för att jobba hos oss.

Mer om oss»

Lediga tjänster

Hittar du ingen ledig tjänst som passar just nu?

Lämna en spontanansökan!

Vi letar kontinuerligt efter nya medarbetare till vårt huvudkontor och våra skolor runtom i Sverige. Lämna gärna en spontanansökan så hör vi av oss när vi har en ledig tjänst som kan vara aktuell för just dig.

Spontanansökan»

“Att stå på ett tak och spika när solen skiner och fåglarna kvittrar – det är sagolikt”

  • Mattias Nilsson: Lärare på Bygg- och anläggnings­programmet

Matmor Sussie ser och träffar alla – så beskriver hon Kunskapscompaniets gymnasieskola: “En trygg skola”

  • Sussie Brod: Matmor

Våra värderingar

Vi finns till för att fler ska få tillgång till riktigt bra utbildning. Kunskapscompaniet erbjuder utbildning med ett tydligt fokus på kvalitet, utifrån övertygelsen att det inte finns några genvägar för skolor som vill bli framgångsrika. Vi utgår från forskning kring vad som faktiskt fungerar för att varje elev ska få bästa möjliga kunskapsutveckling och resultat.

+ Tillsammans

”Vi sätter laget före jaget”

+ Ambassadörskap

”Vi är ambassadörer för våra verksamheter och utbildningskoncept”

+ Kunskapsutveckling

”Vårt uppdrag är att få varje elev att nå sin fulla potential”